Akcja MEN -Szkoła pamięta 2023

W tym roku nasze przedszkole również dołączyło do akcji "Szkoła pamięta"

Szkoła pamięta 2023

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Poprzednie edycje akcji

Akcja „Szkoła pamięta” rozpoczęła się w 2019 r. W 2022 roku w akcji wzięło udział ponad 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli z ponad 11 tys. szkół (11 208). Największą popularnością inicjatywa cieszyła się wśród uczniów: Mazowsza (prawie 200 tys. uczniów z 1496 szkół), Wielkopolski (150 tys. uczniów z 1246 szkół), Pomorza (100 tys. uczniów z 753 szkół) i Podkarpacia (76 tys. uczniów z 726 szkół). Uczniowie i nauczyciele odwiedzali lokalne miejsca pamięci, porządkowali opuszczone mogiły, poznawali historię swojego regionu, przygotowywali wystawy i gazetki ścienne, uczestniczyli w spotkaniach z popularyzatorami historii.

Zapraszamy do udziału w akcji! #SzkołaPamięta!